Nejste přihlášen(a).
grafika
grafika  Šťastné a veselé! 24. 12. 2010 přidal zelvak
A do Nového roku jen to nejlepší a do dneška nejzhroucenější! :-) I od R.E.M. Hooray
Zdroj: Kalendář grafika Žádné komentáře
grafika  Collapse into Now vychází 7. 3. 2011 15. 12. 2010 přidal Petr
Dnes bylo oficiálně potvrzeno nejdůležitější datum roku 2011 pro fanoušky R.E.M. – a to datum vydání alba Collapse into Now. V Evropě bude k dostání v pondělí 7. 3. 2011, v Americe o den později. První singl by měla být skladba It Happened Today, na které hostuje Eddie Vedder

Jako ochutnávku lze ze stránek Remhq stáhnout první píseň alba – Discoverer.
Zdroj: www.remhq.com grafika 15 komentářů
grafika  Corbijnovy fotky R.E.M. 13. 12. 2010 přidal zelvak
Známý fotograf Anton Corbijn nafotil několik snímků, které zachycují R.E.M. v nedávném období práce na nové desce. K prohlédnutí jsou na jejich oficiální stránce, stejně jako tady – v příslušných kategoriích – na Remtýmu.

Ve zkratce lze říci, že jsou velmi pěkné, nijak zásadně se – z pohledu námětu či grafiky – od minulosti neliší a kdo doufal, že se plnovous dostane do zavedeného vzezření Michaela Stipea, může být zklamán…
R.E.M. 2010
Viz dále: www.corbijn.co.uk/ Zdroj: remhq.com grafika Žádné komentáře
grafika  Skleznam Collapse into Now prozrazen 28. 11. 2010 přidal zelvak
01. Discoverer
02. All the Best
03. Überlin
04. Oh My Heart
05. It Happened Today
06. Every Day Is Yours to Win
07. Alligator Aviator Autopilot Antimatter
08. Walk It Back
09. Mine Smell Like Honey
10. That Someone Is You
11. Me, Marlon Brando, Marlon Brando and I
12. Blue
Ještě jednou
Viz dále: www.remhq.com Zdroj: remhq.com grafika 14 komentářů
grafika  Nové informace o Collapse into Now 4. 11. 2010 přidal Petr
Co mohou čekat fanoušci od R.E.M. na následníkovi Accelerate? Některé věci prozradil Mike Mills pro SPIN.com. Deska bude obsahovat 12 písniček a jako hosté se v některých z nich objeví Eddie Vedder, Patti Smith, kytarista Lenny Kaye a zpěvačka Peaches.

Songy na Accelerate skupina nahrávala co nejkratší a co nejrychleji jak šlo. To by nyní měl být rozdíl. Podle Mikea se skupina nechtěla omezovat na jeden typ písní. Proto budou na albu písně pomalé, mid‑tempo a 3–4 tvrdé rockové. Texty by měly být více osobní, především oproti politicky orientovaným předchozím deskám.

Dvanáctipísňové album bude obsahovat rockovou skladbu All the Best, na závěrečné Blue hostuje Patti Smith. Dalším hostem je zpěvačka Peaches, která se objeví na dosud nepojmenované písni (dle Mikea by měla mít v názvu slovo „Alligator“) spolu s kytaristou Lennym Kayem z kapely Patti Smith. S vokály v It Happened Today pomůže Michaelovi Eddie Vedder z Pearl Jam. Poslední Mikem zmíněná píseň se jmenuje Walk It Back a byla nahrána v New Orleans.

Multiinstrumentalista Mike Mills také prozradil, že pro kapelu je důležité vždy si po nahrávání zajít na dobré jídlo, kde ze sebe sklepou únavu ze studia a jsou zase „jen přátelé“ a baví se.
Zdroj: http://www.spin.com grafika 14 komentářů
grafika  Název nové desky R.E.M. odhalen 18. 10. 2010 přidal zelvak
Jak již u minulé novinky předesílal Petr, konečně se odhalila část opony nad novým dílem R.E.M. Album ponese název Collapse into Now (což by se dalo přeložit jako „Zhroucení do dneška“).

Zprávu, nyní již oficiálně potvrzenou, doplňuje skupina o informaci, že na album, které opět produkoval Jacknife Lee a které bylo tvořeno jak v New Orleans, tak v Berlíně či Nashville, si počkáme do jara 2011.
Band
Viz dále: www.remhq.com Zdroj: remhq.com grafika Žádné komentáře
grafika  Konec léta u R.E.M. 14. 9. 2010 přidal Petr
S postupným finišováním prací na novém albu se objevuje čím dál více informací o tom, jakou nahrávku pro nás R.E.M. tentokrát připravili. Podle bývalého doprovodného člena kapely Kena Stringfellowa nahráli Mike, Michael, Peter s pomocí Scotta a Billa Rieflina oldschoolovou desku. V první písničce není prý příliš rozumět zpěvu a zní jako návrat do původní formy. Mají zde být i nějaké písně s piánem, celá nahrávka by měla znít velmi živě.

Na práci ve studiu v Nashvillu se částečně podílela také Patti Smith a její skvělý kytarista Lenny Kaye. Pravděpodobně by tedy mohlo opakovat hostování Patti v nějaké písničce.

Podle vyjádření Scotta McCaugheye R.E.M. zatím neplánují turné na podporu nového alba.
Viz dále: www.youtube.com/remhq#p/u/0/... Zdroj: www.remhq.com grafika 7 komentářů
grafika  R.E.M. LIVE FROM AUSTIN, TX DVD 14. 9. 2010 přidal Steeve
Nové live DVD už v říjnu!!! (26. 10.)

Tracklist:
1. Living Well Is the Best Revenge
2. Man‑Sized Wreath
3. Drive
4. So. Central Rain (previously not broadcast)
5. Accelerate
6. Fall on Me (previously not broadcast)
7. Hollow Man
8. Electrolite
9. Houston
10. Supernatural Superserious
11. Bad Day
12. Losing My Religion
13. I'm Gonna DJ
14. Horse to Water
15. Imitation of Life (previously not broadcast)
16. Until the Day Is Done
17. Man on the Moon
Viz dále: www.remhq.com/news_story.php... Zdroj: http://www.remhq.com grafika 3 komentáře
grafika  Jet Club cuts the desert sky – REMFest 2010 4. 9. 2010 přidal zelvak
Dovolte mi podělit se o zážitky z prvního ročníku REMFestu, který se konal v neděli 29. 8. 2010 v pražském Jet Clubu. Připravili jej pro nás mistři Kvee, Petr, Filous a jako výpomoc Cadmus, večer by však neproběhl tak, jak proběhl, nebýt publika, které se od loňska (2 lidé) zněkolikanásobilo na počet, který mi není zatěžko nazvat davem! Takže – díky klukům, a díky všem!

Bohužel jsem byl přítomen od začátku události jen asi do 20.15, tudíž více z akce nepopíšu a zároveň prosím nějakou dobrou fanouškovskou duši, která by navázala druhým dílem, stejně jako členy kapely a další zúčastněné o doplňování třeba formou komentářů. Fotky z akce už se povalují v příslušné sekci, setlist, debatu a do budoucna snad i odkaz na nějaké to video hledejte v komentářích k těmto novinkám (této a minulé) a jinde ve fandovské sekci (pro neznalé – nutná registrace a přihlášení).

Po bloudění naší matkou měst nacházím se s Michalem alias ParanoidAndroidem a Liborem před šestou hodinou v místním Spirit Baru, než mi volá Petr, že už je čas. Jet Club otevírá skutečně až v šest, přítomna již je nejen loňská sada veteránů Kvee, Filous a Petr, ale pozváním krom mých dvou společníků nepohrdla ani Zuzka a Hondzik, nová hudební výpomoc, zapřísáhlý tabakista (:-))) Martin alias Cadmus, a svou účastí nás ctí i výprava slečen z Přelouče – snad se nespletu, když vyjmenuji Míšu, Marušku, Káťu a Lenku. Procházíme kolem stylového pana barmana do komnat, kde se nachází útulně atmosférické pódium. Brzy doráží dvojice, která obstarává kameru, a nakonec i poslední pamětník loňska – Zuzanka.

Po chvíli ladění, trošku rozpačitého seznamování se a poznávání nastupuje band s I Took Your Name. Jestli jsem byl loni svědkem výstupu pár kamarádů, co zkoušeli zahrát několik písní společně, posunul se dojem z hraní letošního na sebevědomý výstup kapely – ač bubeníka obstarávala elektronika a Filip se musel po chvíli trochu zesílit, po odpadnutí počátečních nejistot jsem si mohl už vychutnávat bezvadně znějící písně R.E.M. Moje nadšení jenom stupňoval výborný výběr písní, kdy naši umělci neváhali protrénovat naší znalost kdejaké schované písně, a tak jsem si užil Diminished, Accelerate, All the Way to Reno, Barrel of the Middle Distance, Box Cars, Yellow River nebo All the Right Friends už jenom díky tomu překvapení (pro mě tím většímu, že jsem neznal Theme from Two Steps Onward). Z levého rohu místnosti se na nás na malbě koukal sám Michael Stipe, kterého spolu s Hollow Many přivezla Zuzka. Případné napjatější chvíle rozptyloval jako vždy Kvee svoji nadsázkou, kluci se (hlavně u So. Central Rain) přestali bát na pódiu trochu řádit, a díky týmu fanynek začali se návštěvníci brzy houfovat před pódiem a vlnit se do rytmu se spadlým transparentem „This is not a [rem] show“, který původně na stěnu připravila kapela, takže když Cadmus v druhé půli koncertu nastupoval se svou akustickou kytarou, dalo se říci, že to bylo do proudu skvělého koncertu, který už jen málo zkazilo selhání techniky (minimálně 2 prasklé struny a hlavně zvučící bedna) a nějaké to zaváhání v rytmu.

Před druhým refrénem poslední skladby – Man on the Moon – zmizela má silueta do stmívající se Prahy. Takže – ještě jednou díky za skvělý večer! Pokud to bude na téhle úrovni i příští rok, rád přijedu na místo činu znova. Pokud se to v meziročí tak posune, jako na tenhle koncert, přijedu rád i do Lucerny!
Gang of Four
Viz dále: rem.tym.cz/index.php?se=fan&... Zdroj: Memory, leave, leave grafika 15 komentářů
grafika  REMFest 2010 23. 8. 2010 přidal kvee
Dne 29. srpna se v pražském Jet Clubu bude konat REMFest 2010, neboli setkání fanoušků skupiny R.E.M. s živým fanouškovským vystoupením.
Koncert začíná v 18.00.
Tímto srdečně zveme všechny fanoušky.
Těšíme se na vás,
kvee a Petr

místo konání:
Jet Club
Orebitská 5
Praha 3 – Žižkov
REMFest 2010
Viz dále: jetclub.cz/index.php?section... grafika 16 komentářů
grafika  R.E.M. dokončili nahrávání nového alba 2. 8. 2010 přidal Petr
Skvělá zpráva pro všechny fanoušky R.E.M.: bylo dokončeno nahrávání následovníka všemi vyzdvihovaného alba Accelerate. Jako místo poslední etapy tvorby nových písní bylo zvoleno hlavní město našich německých sousedů – Berlín a známé studio Hansa (zde točil i David Bowie, Iggy Pop a U2). Mix nových skladeb je plánován na konec roku 2010, tudíž na nové album (a možná i turné) bychom se mohli těšit v první polovině roku 2011.
Podrobnější informace o písničkách či jejich náladě nejsou známé (B. E. Downs tvrdí, že je to úžasný set písniček), pouze Peter Buck zmínil, že nejméně 1 skladba je ovlivněná jeho novou vedlejší kapelou Tired Pony a lídrem skupiny Snow Patrol Garym Lightbody.
Zdroj: http://www.rollingstone.com/music/news/17386/18087 grafika 3 komentáře
grafika  R.E.M. v České televizi 27. 7. 2010 přidal Hun
Tak přátelé,

komu před půl rokem unikla zásadní dokumentární série BBC mapující historii rocku, má v těchto týdnech druhou šanci. Každý pátek po deváté večer na ČT 2. Připomínám, že předposlední díl je zaměřen převážně na nejlepší kapelu historie. Teď v pátek ale poběží teprve třetí část.

HUN
grafika 4 komentáře
grafika  Reedice Fables of the Reconstruction 13. 7. 2010 18. 5. 2010 přidal Petr
Po roce se fanoušci R.E.M. mohou těšit na další zremasterované album z katalogu R.E.M., a to na třetí desku Fables of the Reconstruction. Oproti předchozím albům Murmur a Reckoning nebudou doplněny „nové“ Fables na bonusovém disku záznamem koncertu, ale původními demoverzemi, které ještě nikdy nebyly zveřejněny. Demíčka vznikla ještě v Athens, teprve poté odjela skupina do Londýna, kde byly Fables nahrány finálně. Tracklist druhého CD reedice je následující:
1. Auctioneer (Another Engine) (demo)
2. Bandwagon (demo)
3. Can't Get There from Here (demo)
4. Driver 8 (demo)
5. Feeling Gravitys Pull (demo)
6. Good Advices (demo)
7. Green Grow the Rushes (demo)
8. Hyena (demo)
9. Kohoutek (demo)
10. Life and How to Live It (demo)
11. Maps and Legends (demo)
12. Old Man Kensey (demo)
13. Throw These Trolls Away (demo) – na původním LP omylem zveřejněna pod názvem When I Was Young
14. Wendell Gee (demo)

K reedici alba by měly být přiloženy jako další bonusy 4 pohlednice a plakát.
Viz dále: www.amazon.com/Fables-Recons... Zdroj: www.amazon.com grafika 10 komentářů
grafika  Dnes je den R.E.M.! 28. 4. 2010 přidal zelvak
Užijme den R.E.M. v klidu a pohodě a jako rituál k této příležitosti – když je tak hezky – bych doporučoval venku natrhat pár hezkých květů, dát do koláže trošku jako v obalu Out of Time (nemusí to být zelenina… ;)), popřípadě zachytit snímkem a poslat sem, a poté si dát do vázy nebo tím někoho podarovat. Květiny
Zdroj: kalendář grafika Žádné komentáře
grafika  R.E.M. poctili den obchodů s hudebními nosiči 17. 4. 2010 přidal zelvak
Modrá vinylová reedice alba Chronic Town, která vychází tento den, má podpořit zájem lidí o staré dobré nakupování hudebních alb v kamenných obchodech. Je totiž k dostání jen ve vybraných nezávislých prodejnách.

R.E.M. tak oslavují 17. duben jako „Record store Day“ a ukazují, že ke svým kořenům, které vyvstávaly právě v podobném prostředí, se rozhodně ani po letech na výsluní zády neobrací.
Chronic Town
Viz dále: www.remhq.com Zdroj: remhq.com grafika Žádné komentáře
grafika  Vzpomínání Bertise, naši zem nevynechávající 8. 4. 2010 přidal zelvak
Na oficiálních stránkách kapely je ke zhlédnutí zajímavý článek dlouhodobého spolupracovníka a patrona R.E.M. Bertise Downse, který se při příležitosti třicátého výročí R.E.M. ohlíží za třiceti nejzajímavějšími místy, která skupina za svou kariéru poctila svou návštěvou.

Naše Praha je hned druhá odshora a Bertis si v souvislosti s ní vybavuje natřikrát pořádaný koncert v roce 1995, tramvaje, video k singlu E‑Bow the Letter či „most, na němž prý zemřel Jerry Garcia“.

Pro celý článek v angličtině užijte odkazu níže.
Z klipu E‑Bow the Letter
Viz dále: remhq.com/news_story.php?id=... Zdroj: remhq.com grafika Žádné komentáře
grafika  Ohlédnutí za oslavami třicátého výročí R.E.M. 5. 4. 2010 přidal zelvak
5. 4. 1980 se v amerických Athens odehrálo první veřejné vystoupení čtyřčlenné partičky R.E.M. I když od těch chvil uteklo hodně vody, R.E.M. oslavili své výročí, a to převážně – netajíc se patriotismem – v prostředí domácím.

Aténský klub The Melting Point se stal dějištěm koncertu k příležitosti výročí, na němž vystoupili například Cindy Wilson & Dana Downs and the Debauchelors, Mitch Easter (producent a spolupracovník R.E.M. v jejich začátcích), The HEAP, VieTNam nebo John Keane. Část výtěžku ze vstupného poputuje na humanitární účely.

Aténské kino Ciné uvádí jedenapůlhodinový snímek „R.E.M. @ 30: A Video Retrospective“, studentské místní rádio WUOG 90,5 FM hrálo od 12.00 do 17.00 jen R.E.M. Informační centrum města navíc uspořádalo prohlídku po aténské hudební historii.

I návštěvníci oficiálního webu R.E.M. ale mohou z oslavy něco mít – skupina uvádí prostřih svých zajímavých snímků, které během působení R.E.M. nafotili známí fotografové.

Všude dobře, doma nejlépe. A ode mě – hodně štěstí a zdraví!
R.E.M. – snímky
Viz dále: remhq.com/news_story.php?id=... Zdroj: remhq.com grafika Žádné komentáře
grafika  Apríloví R.E.M. ztratili tečky! 1. 4. 2010 přidal zelvak
„Jsem rád, že jsme se na tom konečně shodli, a je to rozhodnutí, které nás posune kupředu!“, komentuje velmi důležitý krok v historii kapely zpěvák Michael Stipe. Ano – jen bez zbytečných teček, tedy jako „REM“, nikoli „R.E.M.“, může kapela v digitálním věku dále prorážet.

„R – tečka – E – tečka – M– tečka – tím si fanoušci tak leda lámali jazyk“, dodává kytarista Peter Buck. Bill Berry, maje zrovna soukromou párty u Athens, se k aféře nevyjádřil.
REM
Viz dále: www.remhq.com Zdroj: remhq.com grafika 2 komentáře
grafika  Předělávka Everybody Hurts pomůže Haiti 2. 2. 2010 přidal zelvak
Simon Cowell, osobnost známá z amerických soutěží popových idolů a mladých talentů, vynašel nápad pomoci zemětřesením zdevastovanému Haiti natočením známé písně, ve které bude účinkovat mnoho hvězd.

R.E.M. rádi vyšli vstříc a zapůjčili píseň Everybody Hurts, která se takto dočká podání například od Mariah Carrey, Leony Lewis, Roda Stewarta, Miky nebo Jamese Blunta. Singl vychází sedmého února.

Samotný Michael se angažuje ještě o něco více – v sérii koncertů na pomoc Haiti, ve které se potkal mimo jiné s Patti Smithovou.
R.E.M.
Viz dále: www.musicserver.cz Zdroj: musicserver.cz grafika 1 komentář
grafika  Michael Stipe slaví padesátiny! 10. 1. 2010 přidal zelvak
4. ledna 2010 se frontman R.E.M. dožívá 50 let. Do druhého poločasu života přejme Michaelovi vše nejlepší!

Se zajímavou gratulací se elektronicky připojuje i Patti Smithová – vizte odkaz níže.

„Před půlstoletím jsme ztratili Camuse a dostali Stipea. Pán bere a Pán dává,“ komentuje situaci Patti.

Z dalších událostí v novém roce 2010 jmenujme zajímavou hudební spolupráci Petera Bucka s frontmanem Snow Patrol Garym Lightbodym, a to v projektu Tired Pony. V souvislosti s ním se objevují mimo jiné i nám známá jména Scotta McCaugheyho a Jacknifea Lee. V současnosti je parta spolu a pilně hraje a natáčí.
Michael
Viz dále: www.pattismith.net/souvenanc... Zdroj: remhq.com grafika 1 komentář
grafikaremtym = ŽelRem v. 4.0 grafikavytvořil Želvák grafikado provozu uvedeno 14. 9. 2008grafikapodporuje IE, Mozilla, Opera grafikaHTML validní grafika