Nejste přihlášen(a).
grafika
grafika  Rok 2011 končí a R.E.M. s ním, … 30. 12. 2011 přidal zelvak
… ale ten další zase začíná! Přání 2012
Zdroj: Kalendář grafika 2 komentáře
grafika  Part Lies… po dvou týdnech na pultech 4. 12. 2011 přidal zelvak
Po více než dvou nedělích od vydání nové best ofky R.E.M. o ní české žebříčky prodejnosti příliš neví. V minulém týdnu obsadila dle IFPI 46. pozici, o týden později již se do první padesátky nedostala. Uvidíme, jak si povede dále. Z tabulky
Viz dále: www.ifpi.cz Zdroj: ifpi.cz grafika 5 komentářů
grafika  Mike a Michael v rádiu 4. 11. 2011 přidal Petr
2. listopadu se uskutečnil v rádiu BBC 2 zajímavý rozhovor se členy R.E.M. Mikem Millsem a Michaelem Stipem. Zde je několik nejzajímavějších částí:
– skupina se rozhodla ukončit spolupráci již asi 2 roky zpět, ale držela to v tajnosti až do září 2011
– Michael potvrdil spekulace, že na obalu Collapse into Now mává na rozloučenou. Celé album je podle něj od začátku do konce o rozpadu kapely.
– žádné rozlučkové turné nebude. Naposled spolu MM, MS a PB hráli v Hansa Studios při zkouškách písní z Collapse into Now. Michael by také nerad zažil pocit, že „toto je naposled, kdy zpívám Man on the Moon nebo Supernatural Superserious“.
– Michael neví, co bude dál dělat
– Mike v budoucnu plánuje sólové album
– Peter má spoustu menších projektů
– We All Go Back to Where We Belong a Hallelujah jsou nové písně, napsané až po dokončení Collapse into Now. Jednu napsal Mike a jednu Peter.
– A Month of Saturdays je outtake z Collapse into Now. Píseň je dlouhá 1,5 minuty a riff je jako od skupiny Pylon.
– Mike je smutný, že na poslední kompilaci nebude píseň Find the River
Zdroj: www.murmurs.com grafika 1 komentář
grafika  Obal a bližší informace k singlu R.E.M. 2. 10. 2011 přidal zelvak
We All Go Back to Where We Belong („Všichni se vracíme tam, kam patříme“) je singlem z připravovaného výběru toho nejlepšího z kariéry R.E.M., jeho nově zveřejněný přebal vidíte napravo. V digitální podobě vyjde 18. října letošního roku. We All Go Back to Where We Belong
Viz dále: www.remhq.com Zdroj: remhq.com grafika 6 komentářů
grafika  Part Lies, Part Heart, Part Truth, Part Garbage 26. 9. 2011 přidal Petr
Dnes byl uveřejněn tracklist kompilačního 2CD za celou kariéru R.E.M. Album Part Lies, Part Heart, Part Truth, Part Garbage 1982–2011 vyjde 15. 11. a bude obsahovat mimo jiné i 3 zcela nové, během léta nahrané, písně „A Month of Saturdays“, „We All Go Back to Where We Belong“ a „Hallelujah“. „We All Go Back to Where We Belong“ bude zárověň jako singl vypuštěna do rádií a prodejen 18. 10. Seznam písní je až na několik výjimek shodný s předchozími kompilacemi In Time či And I Feel Fine…, z významných písní chybí např. Find the River, Daysleeper a E‑Bow the Letter, naopak jsou zařazeny Shiny Happy People, New Test Leper a Country Feedback. Kompletní tracklist:
CD 1:
Gardening at Night
Radio Free Europe
Talk About the Passion
Sitting Still
So. Central Rain
(Don't Go Back To) Rockville
Driver 8
Life and How to Live It
Begin the Begin
Fall on Me
Finest Worksong
It's the End of the World as We Know It (And I Feel Fine)
The One I Love
Stand
Pop Song 89
Get Up
Orange Crush
Losing My Religion
Country Feedback
Shiny Happy People
CD 2:
The Sidewinder Sleeps Tonite
Everybody Hurts
Man on the Moon
Nightswimming
What's the Frequency, Kenneth?
New Test Leper
Electrolite
At My Most Beautiful
The Great Beyond
Imitation Of Life
Bad Day
Leaving New York
Living Well Is the Best Revenge
Supernatural Superserious
Überlin
Oh My Heart
Alligator_Aviator_Autopilot_Antimatter
A Month of Saturdays
We All Go Back To Where We Belong
Hallelujah
Zdroj: www.remhq.com grafika 9 komentářů
grafika  Česká (-oslovenská) fan scéna – nápady 25. 9. 2011 přidal zelvak
Nemůžu z hlavy setřást myšlenku taky něco udělat – zatím, pokud to tam dorazilo a moderátoři mi to schválí, jsem zatím jen udělal malý zářez Ethanovi do stěny jménem thankyourem.com.

Řetězové dopisy? Výstava památek na R.E.M. v Čechách? Odložený REMFest? Budu vděčný za vaše nápady!
Viz dále: www.thankyourem.com Zdroj: rem.tym.cz grafika 3 komentáře
grafika  Where do I go? 25. 9. 2011 přidal zelvak
Na vědomí se dává, že stránky rem.tym.cz ukončením činnosti skupiny R.E.M. nijak nezanikají a ani neomezují svoji činnost.

Na tomto místě musí spočinout vřelé díky všem, kteří je navštěvují a hlavně obohacují informacemi a materiály v době, kdy do nich hlavní správce příliš sil neinvestuje. Děkuji!


(k pozornosti doporučuji novou titulní anketu)
Bye, R.E.M.!
Zdroj: rem.tym.cz grafika 1 komentář
grafika  Týden vzpomínek a poct 25. 9. 2011 přidal zelvak
Média jsou pochopitelně plná náhlé novinky ze strany R.E.M., a my si na jejich stránkách můžeme prohlédnout zajímavé následky.

Kromě článků ve známých časopisech, vzpomínkových reportáží časem a obsáhlých úvah (BBC, CNN, Spin), které přináší pro fanoušky spíše připomenutí známého, mne zaujal projekt thankyourem.com, kde si mohou fanoušci skupiny (takže můžeme) vylít srdce. Server Murmurs převede hlavní správce posledním dnem tohoto roku do stavu věčného památníku – fóra budou zmražena, stránky zůstanou.

Jak upozorňoval Petr, fantastickou záležitostí musela být It Happened Today, kterou jako poctu R.E.M. zahráli na středečním koncertě Pearl Jam.
Thank You R.E.M.
Viz dále: www.remhq.com Zdroj: remhq.com grafika Žádné komentáře
grafika  R.E.M. ohlásili konec kariéry 22. 9. 2011 přidal Petr
„Našim fanouškům a přátelům: Jako R.E.M., jako celoživotní přátelé a spiklenci, jsme se rozhodli ukončit kariéru kapely. Odcházíme s velkou vděčností, definitivností a údivem nad vším, co jsme vykonali. Každému, koho se někdy dotkla naše hudba, patří hluboké díky.“ R.E.M.

Mike
„Během posledního turné, nahrávání Collapse into Now a skládání téhle retrospektivy největších hitů jsme se ptali sami sebe: ‚Co dál?‘ Projít naši hudbu a vzpomínky za víc než tři desetiletí byla pekelná cesta. Zjistili jsme, že tyto písně nakreslily přirozenou čáru za posledními 31 lety společné práce.
Byly jsme vždy kapela (parta) v tom nejpravějším slova smyslu. Bratři, co se opravdu mají rádi a respektují se navzájem. Tomto jsme se cítili jako pionýři – nebyla zde disharmonie, rozpady, žádné právní spory. Toto rozhodnutí jsme udělali společně, přátelsky a s nejlepšími zájmy. Čas nadešel.“

Michael
„Moudrý muž jednou řekl: ‚Umění zúčastnit se je vědět, kdy je čas odchodu.‘ Vybudovali jsme spolu něco mimořádného. To jsme vykonali. A teď je čas od toho odejít.
Doufám, že naši fanoušci vědí, že to nebylo lehké rozhodnutí. Ale všechny věci musí jednou skončit a my jsme to chtěli udělat správně, po našem.
Chtěli bychom poděkovat všem lidem, kteří nám pomáhali být R.E.M. po těch 31 letech, jsme vděční všem, kdo nám to umožnil. Bylo to úžasné.“

Peter
„Jedna ze skvělých věcí na R.E.M. byla ta, že alba a písně co znamenaly tolik pro nás stejně moc jako pro fanoušky. Bylo to (a stále je) pro nás důležité, dělat to pro Vás. Být součástí Vašich životů byl neuvěřitelný dar. Děkujeme Vám.
Mike, Michael, Bill, Bertis a já se rozcházíme jako skvělí přátelé. Vím, že se s nimi potkám v budoucnu, stejně jako vím, že se setkám s každým, kdo nás následoval a podporoval během těch let. Třeba v uličce mezi vinyly ve Vašem místním hudebním krámku nebo v rohu klubu, kde budeme sledovat partu 19letých, snažící se změnit svět.“


14. listopadu vyjde 2disková best of kompilace za celou kariéru R.E.M., což je poslední závazek kapely Warneru. Název ponese „Part Lies, Part Heart, Part Truth, Part Garbage 1982–2011“ a měla by obsahovat i několik nových písní dokončených po Collapse into Now.
Zdroj: www.remhq.com grafika 9 komentářů
grafika  It's the end of the world as we know it 21. 9. 2011 přidal Hun
Ono se to samozřejmě jednou dalo očekávat, ale stejně je to šok. Člověk tak nějak počítá s tím, že tu kapela bude navždy nebo tak něco. A co třeba TOUR na rozloučenou? Please?
grafika 9 komentářů
grafika  Konec :-( 21. 9. 2011 přidal stehla
Proč zrovna teď… po tak skvělým albu…
Viz dále: remhq.com/news_story.php?id=... Zdroj: REMHQ grafika Žádné komentáře
grafika  Znovuvydání knihy fotografií o Patti Smith 28. 7. 2011 přidal zelvak
V roce 1995 doprovázel Michael Stipe americkou zpěvačku Patti Smithovou po dva týdny na jejím turné. Kniha fotografií, která byla posléze vydána, dostala jméno TWO TIMES INTRO: ON THE ROAD WITH PATTI SMITH. Nyní se dočkává svého opětovného vydání – kromě snímků v ní lze najít doprovodné slovo jak Michaela Stipea (včetně toho, co k tomu řekl nyní, v roce 2011), tak například Patti samotné, Lennyho Kaye či W. S. Burroughse. K rozebrání je zvláštní a neopakovatelná edice, která obsahuje také jednu fotografii Patti podepsanou vlastnoručně Stipem. Ale je jich jen 200… TWO TIMES INTRO: ON THE ROAD WITH PATTI SMITH
Viz dále: akashicbooks.com Zdroj: remhq.com grafika Žádné komentáře
grafika  Hudba R.E.M. provází poslední misi raketoplánu 13. 7. 2011 přidal zelvak
Vesmírný raketoplán Atlantis uzavírá třicetiletou éru kosmických letů těmito prostředky v rámci projektů NASA. K uctění tohoto okamžiku se NASA rozhodla, že čtyři význační umělci – Paul McCartney, Elton John, Beyonce a R.E.M. – nahrají kosmonautům vzkazy, které jim budou přehrány jako „budíček“.
Michael Stipe se úlohy zdatně ujal – vedle jeho řeči a kousku písně Man on the Moon, který zazpíval jen tak, poté hrála vesmírným kovbojům celá píseň Man on the Moon, pro celou situaci svým názvem značně příznačná.
Vzkaz si můžete poslechnout na odkazu níže.
Man on the Moon
Viz dále: www.nasa.gov/multimedia/vide... Zdroj: remhq.com grafika 1 komentář
grafika  Peter hostuje na nové desce J. W. Hardinga 21. 6. 2011 přidal zelvak
John Wesley Harding, písničkář britského původu, jehož styl bývá nazýván „temným folkem“ či „gangsta folkem“, vydává 11. 10. tohoto roku svou novou desku nazvanou The Sound of His Own Voice. Na albu produkovaném právě tímto zpěvákem a Scottem McCaugheym hraje také Peter Buck, a to u všech skladeb. Tým J. W. Hardinga
Viz dále: www.remhq.com Zdroj: remhq.com grafika Žádné komentáře
grafika  R.E.M. a tažení autobusových zastávek 1. 6. 2011 přidal zelvak
Skupina přispívá k zajímavému projektu – jejich rodné město Athens zvelebuje autobusové zastávky (tedy přesněji tamní umělecká organizace) jejich zajímavým provedením. R.E.M. tomuto nápadu propůjčili píseň Beat a Drum, která provází poutač. Dvě z těchto zastávek nesou jména „Beat a Drum“ a „Murmur“ (další, „Love Shack“, připomíná skupinu B‑52's).
Odkaz na akci najdete níže. Snímky zastávky „Beat a Drum“ poté v „zajímavých“ v sekci „fotky“.
Bus shelter campaign
Viz dále: athensarts.org/you-me-and-th... Zdroj: remhq.com grafika Žádné komentáře
grafika  Čtvrtá vlaštovka z Collapse into Now – dvojsingl 30. 5. 2011 přidal zelvak
Jako singl se nyní do světa dostávají písně All the Best/It Happened Today, které by měly reprezentovat novou desku R.E.M. v rádiích. Vzhledem k zájmu médií i současné angažovanosti skupiny v otázce singlů se však zjevně nejedná o žádnou velkou událost…
Viz dále: www.nme.com/news/this-weeks-... Zdroj: nme.com grafika Žádné komentáře
grafika  Recenze Collapse into Now od Želváka 15. 5. 2011 přidal zelvak
Šéfredaktor těchto stránek doporučuje k pozornosti fanouškovskou sekci.

Pokus o jeho recenzi na poslední dílko R.E.M. bude v budoucnu pochopitelně dostupný i veřejně, nikoli však hned.
Zdroj: rem.tym grafika Žádné komentáře
grafika  Reedice Lifes Rich Pageant vychází 12. 7. 3. 5. 2011 přidal Petr
V tomto roce uplyne již 25 let od prvního vydání LP Lifes Rich Pageant a jak jsme již z posledních let zvyklí, vydá Capitol k tomuto výročí reedici alba. Nové vydání by se mělo podobat loňským Fables of the Reconstruction – bude se jednat o komplet 2 CD, 4 pohlednic, plakátu a doprovodného textu, to celé v krabičce. Na prvním CD bude původních 12 písní, druhé CD (nazvané jako loni The Athens Demos) bude obsahovat materiál především pro fanoušky – 19 demoverzí, přitom skladba Wait nebyla dosud v žádné verzi oficiálně vypuštěna.

Tracklist The Athens Demos:
1. Fall on Me
2. Hyena
3. March Song (King of Birds)
4. These Days
5. Bad Day
6. Salsa (Underneath the Bunker)
7. Swan Swan H
8. Flowers of Guatemala
9. Begin the Begin
10. Cuyahoga
11. I Believe
12. Out of Tune
13. Rotary Ten
14. Two Steps Onward
15. Just a Touch
16. Mystery to Me
17. Wait
18. All the Right Friends
19. Get on Their Way (What If We Give It Away)
Zdroj: www.murmurs.com grafika 6 komentářů
grafika  Den obchodů s hudebními nosiči a R.E.M. 16. 4. 2011 přidal zelvak
Stejně jako loni, i léta páně 2011 si R.E.M. vyhradili čas a síly na tento svátek.

K mání je sedmipalcové vydání prvních třech singlů z alba Collapse into Now, které R.E.M. rozeslali do nezávislých obchůdků s hudbou. Jako B‑strany těchto singlů se objeví jinak nedostupné živé nahrávky.

A co vy, milí fanoušci, máte ve svém okolí ještě nějaký soukromý krámek s muzikou? Nenecháte ho padnout?
Edice.
Viz dále: www.remhq.com Zdroj: remhq.com grafika 4 komentáře
grafika  R.E.M. a dobré skutky 2. 4. 2011 přidal zelvak
V souvislosti s nedávným postižením Japonska ničivým zemětřesením (11. 3. 2011) vzniká celá řada akcí na podporu zasažených lidí. Jednou z nich je nápad „Download to donate“ v rámci Tsunami and earthquake relief. V něm umělci, R.E.M. (kteří takto poskytli živou verzi Man on the Moon z Tokia, 2005) nevyjímaje, nabízejí ke stažení písně – výtěžek jde kompletně na pomoc rodinám, kterých se neštěstí dotklo.

Lokálního rázu je uskupení Ferry County Rail Trail Partners. Organizace se snaží zřizovat a udržovat tradiční a ekologické způsoby dopravy v okolí domoviny R.E.M. Skupina věnovala na dražbu akustickou kytaru, na které se skví podpisy všech třech členů kapely.
Tsunami and earthquake relief – logo.
Viz dále: www.remhq.com Zdroj: remhq.com grafika Žádné komentáře
grafika  Collapse into Now – jak si stojí po třech týdnech 2. 4. 2011 přidal zelvak
Podle federace IFPI, která shromažďuje data o prodejnosti alb i hranosti písní v naší české kotlině (a jak již v komentářích upozorňoval Petr), si nové album R.E.M. vede o něco hůře než jeho předchůdce Accelerate z roku 2008.

Po dvou týdnech kralování na druhé příčce si nyní, ve dvanáctém týdnu, pohoršila pádem na příčku sedmou. „Náš“ pilotní singl Oh My Heart se stal nejvýše třicátou sedmou nejhranější písní na českých rádiích, a to před dvěma týdny. Nyní již není ani v první stovce.
Graf vývoje Collapse into Now u nás
Viz dále: www.ifpi.cz Zdroj: www.ifpi.cz grafika 3 komentáře
grafika  Apríl v podání R.E.M. – The Hockey Guys 1. 4. 2011 přidal zelvak
The Hockey Guys – čili „Hokejoví hoši“ – to je nový bočný projekt Michaela Stipea a Mika Millse, k němuž je inspirovali přátelé Peter Buck a Scott McCaughey, zataženi do The Baseball Project.

The Hockey Guys právě vydávají své první dlouhohrající album, a určitě se bude na co těšit. Producentem je Garret „neprůstřelný“ Lee (který si právě odpočinul na dlouhé pauze po práci na posledním albu Snow Patrol), proběhne i turné. Mike obstaral většinu hlasových pasáží, zato Michael si vzal na starost baskytaru a zvonkohru.

Stipe dodává: „Většina Američanů té hře stejně moc nerozumí, takže texty se budou snažit postihnout tu dezorientaci a budou opravdu záhadné. Mike a já jsme se dohodli, že deska by mohla dostat jméno ‚The Blue Line‘ nebo ‚Me, Mike Mills, Gordie Howe and Us‘.“
Michaelův dres.
Viz dále: www.remhq.com Zdroj: remhq.com grafika Žádné komentáře
grafika  Michael Stipe ve vážném stavu 1. 4. 2011 přidal zelvak
Nemilá zpráva přišla od zpravodajských serverů. Michael, nedlouho po vydání nové desky R.E.M., utrpěl na jedné ze zahradních párty ve Vancouveru zřejmě těžký infarkt myokardu.

Upadl do bezvědomí a nyní je, ve stabilizovaném stavu, hospitalizován ve Vancouver General Hospital. Budeme čekat na další zprávy.

Podle Scotta McCaugheyho, který byl v okamžiku neštěstí na dva stoly od Michaela, byla zatím jeho poslední slova (ve chvíli, kdy přišla bolest na hrudi) „Oh my heart, oh my heart“. Bertis Downs, poradce skupiny, událost potvrdil se slovy „it's sweet and it's sad and it's true“.
Vancouver General Hospital
Viz dále: www.vch.ca Zdroj: PSA grafika 5 komentářů
grafika  Collapse into Now je tu! 8. 3. 2011 přidal zelvak
Ano, dnešek je tím dneškem, do kterého se hroutí zbrusu nová deska R.E.M.! Collapse Into Now
Zdroj: Tajný grafika Žádné komentáře
grafika  R.E.M. přichází s filmovým projektem 5. 3. 2011 přidal zelvak
Collapse into Now Film Project, tak se nazývá nápad skupiny doprovodit každou z písní z nového alba o klip natočený významnými režisérskými jmény za pomoci Michaela Stipea. Mezi umělce patří například James Franco, Sam Taylor‑Wood nebo Albert Maysles, třeba píseň Discoverer si ale „vzali do parády“ jen Michael a Lynda Stipeovi.

„V zásadě jsem chtěl plně prozkoumat rozměr hudebního alba a způsob, jakým to předvádíme vším, co máme k dispozici,“ řekl Michael pro NME.
Michael Stipe
Viz dále: www.remhq.com Zdroj: remhq.com grafika 5 komentářů
grafika  Recenze Collapse into Now na T‑Music 5. 3. 2011 přidal zelvak
Uživatelka‑fanynka „Ifik“ zasílá odkaz na zřejmě první elektronickou recenzi nové desky R.E.M. na české scéně. Kladné posouzení páně Tomáše Polívky najdete na odkazu níže.
Viz dále: www.t-music.cz/magazin/rem-z... Zdroj: T‑Music grafika 2 komentáře
grafika  Zpráva doprostřed čekání 17. 2. 2011 přidal zelvak
Již jen necelý měsíc nás dělí ode dne D. Od osmého března, kdy odhalíme půvaby nové desky R.E.M., Collapse into Now. (I tyto stránky budou mít velký den – za dva a půl roku existence ještě čerstvou desku nezažily!)

Dne 7. 3. proběhne v Athens listening party – poslechová párty. Akce, jíž skupina fandí a na jejíž organizaci se podílí, ale proběhne bez účasti kohokoli z R.E.M. Výtěžek poputuje Athens.

Nového alba si všímají i v časopise Rolling Stone, k přečtení je úryvek z článku o desce. Internetový Spin se chopil recenze a oznámkoval album osmi body z deseti. Na oficiálních stránkách R.E.M. (odkaz níže) se dočtete více, například i odkaz na rozhovor s režisérem klipu k Mine Smell Like Honey.
R.E.M. kolabující
Viz dále: www.remhq.com Zdroj: remhq.com grafika 31 komentářů
grafika  Pojďme zremixovat It Happened Today! 7. 2. 2011 přidal zelvak
Od roku 2001, kdy si R.E.M. najali několik mágů taneční hudby a remixů, aby si „pohráli“ s některými skladbami z alba Reveal, uplynulo téměř jedno desetiletí. V současnosti není vzácné, když běžný uživatel ovládá programy na mixování hudby. I proto se R.E.M. v těsné spolupráci s producentem Jacknifem Lee rozhodli, že fanouškům poskytnou k volnému zremixování stopy písně It Happened Today. Jak vidno z aktualit na jejich stránkách, ohlas nebyl malý. Remixuj
Viz dále: www.remhq.com Zdroj: remhq.com grafika Žádné komentáře
grafika  Klip k Mine Smell Like Honey na světě 1. 2. 2011 přidal zelvak
První singl pro Spojené státy se dočkává videa, které si (i prostřednictvím odkazu níže) můžete prohlédnout na YouTube. Krátký film, který režíroval Dominic DeJoseph, má být mimo jiné poctou americkému komikovi, herci a režiséru Busterovi Keatonovi.

Na oficiálních stránkách skupiny také najdete odkaz na komentář Mika Millse. V něm se mimo jiné dozvíme, že R.E.M. k albu Collapse into Now neplánují točit běžné klipy – takové, na které jsou lidé zvyklí z MTV.
Mine Smell Like Honey
Viz dále: www.youtube.com/watch?v=Fuvi... Zdroj: remhq.com grafika Žádné komentáře
grafika  Mezinárodním singlem Überlin 23. 1. 2011 přidal zelvak
První píseň s přehlasovaným písmenem z diskografie R.E.M. se má stát celosvětovým pilotním singlem.

R.E.M. k ní taktéž připravili své „lyric video“, tedy video s běžícím textem písně a písní hrající do pozadí. Z Collapse into Now tak je vyloženo již pět trumfů!
Viz dále: www.youtube.com/watch?v=PN1Y... Zdroj: remhq.com grafika 2 komentáře
grafika  Ohlášení prvního singlu z Collapse into Now 15. 1. 2011 přidal zelvak
A je to tady. Pilotní singl z nové desky R.E.M. nese jméno Mine Smell Like Honey („Má vůně po medu“).

Do éteru bude vypuštěn – tedy alespoň ve Spojených státech – 18. ledna.
Mine Smell Like Honey
Viz dále: www.remhq.com Zdroj: remhq.com grafika 2 komentáře
grafika  Tři karty z Collapse into Now odkryté 9. 1. 2011 přidal zelvak
V rámci navnaďování na novou desku dávají R.E.M. do oběhu již tři písně z této – úvodního Discoverera (ke stažení), It Happened TodayOh My Heart (v podobě videí s texty na Youtube). Stipe
Viz dále: www.remhq.com Zdroj: remhq.com grafika 20 komentářů
grafikaremtym = ŽelRem v. 4.0 grafikavytvořil Želvák grafikado provozu uvedeno 14. 9. 2008grafikapodporuje IE, Mozilla, Opera grafikaHTML validní grafika