Nejste přihlášen(a).
grafika
grafika  Vánoční a novoroční přání 2014 22. 12. 2013 přidal zelvak
Tak šťastné a veselé a do roku 2014 jen pravou nohou! Klucí.
grafika 1 komentář
grafika  Nepůjdem na Facebook 19. 12. 2013 přidal Mobidyk
Ahoj fandové,
napadla mě myšlenka založit FB fanouškovský profil který by byl trochu živější, možná by jsme měli k sobě blíže, většina z nás stejně FB má a pravděpodobně i častěji používá. Co vy na to? Občas si tu připadám trochu neohrabaně jako Man On the Moon :)
https://www.facebook.com/REMhq?fref=ts
Zdroj: https://www.facebook.com/REMhq?fref=ts grafika 15 komentářů
grafika  Michael Stipe navrhl skateboard 1. 12. 2013 přidal zelvak
Frontman bývalých R.E.M. Michael Stipe se zapojil do projektu „Project LOOP“, který má vynést prostředky na vybudování dětského hřiště pro skejty ve městě Taylor v Texasu. Do dražby byl dán jím umělecky navržený skateboard, který nazval „Desderata“. Spolu s tím jeho je ve hře dohromady více než 100 prken, zvěčnili se na nich výtvarní umělci, hudebníci i skateboardové ikony, mezi jinými také Chris Bilheimer, který se podílel na tvorbě obalů desek R.E.M. Michaelem navržený skejt
Viz dále: remhq.com Zdroj: remhq.com grafika 4 komentáře
grafika  Změny po přechodu na remtym.cz 15. 11. 2013 přidal zelvak
Spolu s novou adresou Remtýmu můžete zaznamenat tyto odlišnosti:

– Stránky by měly běžet rychleji a zejména bez výpadků. (Snad tedy již žádné nedostupné chvilky či zdvojené příspěvky.)
– Obsah stránek byl obnoven vzhledem ke stavu ke sklonku roku 2013, také jsem přidal varování u hodně letitých článků a novinek.
– Přibyly detaily myšlené jako zlepšení, rozšíření či zpřehlednění. Patrně si všimnete upozorňování na nepřečtené osobní zprávy, náhodného obrázku v úvodu, také jsem přidal několik tapet na plochu (u fotek), při přikládání obrázků nejen k novinkám již nebudete tolik omezováni jejich velikostí. Posunuly se některé formuláře na zadávání příspěvků, snáze se dá odtušit aktivita jednotlivých fanoušků dle jejich seznamu. Opět nám pracuje „píseň na přání“.
– Stránky byly upraveny k lepšímu počtení zejména z typografického hlediska.
– Pokud budete přispívat a něco se vám nezdaří, snáze to budu moci skrze databázi opravit.
– Konečně by mělo opravdu fungovat trvalé přihlášení. :‑)
Jedeééémmm!
grafika 6 komentářů
grafika  REMtým odpálen 15. 11. 2013 přidal zelvak
S potěšením oznamuji, že dlouho očekávaný projekt přesunu naší fanouškovské komunity je dokončen. Vzhledem k poruše mého počítacího stroje, úplně rozházenému kódování, vyšší úrovni databázového systému i některým nutným úpravám se pouhé „přeskočení“ z adresy rem.tym.cz na novou remtym.cz protáhlo na čtvrtrok práce.

Užívejte tedy těchto stránek a zvěstujte novinku dále všem, kteří o ni stojí a kteří Vám za to stojí.

Budu moc rád za jakékoli ohlasy, nápady a doplnění. Prosím také o nahlášení čehokoli nefunkčního.
Viz dále: rem.tym.cz Zdroj: 2,5 měsíce práce grafika Žádné komentáře
grafika  Odešel Lou Reed 9. 11. 2013 přidal zelvak
Dne 27. 10. 2013 náš svět opustil významný americký hudebník Lou Reed, zakládájící člen slavné skupiny The Velvet Underground a autor mnoha jejích slavných hitů. Bylo mu sedmdesát jedna let.

Kromě vazby na Českou republiku, kde se jako význačná ikona Lou nepřímo účastnil sametové revoluce a hlásil se k Václavu Havlovi, je stopami jeho práce poznamenána bezesporu i tvorba R.E.M. Připomeňme tři písně Lou Reeda, které ve svých začátcích R.E.M. předělali a vydali jak na singlech, tak posléze na kompilaci Dead Letter Office.

Na oficiálních stránkách R.E.M. nalezneme osobní rozloučení od Michaela Stipea, který měl tu čest se s legendárním umělcem setkat nedlouho před jeho skonem. Bývalá spolupracovnice R.E.M. a fotografka Laura Levine jako poctu Reedovi odhalila část svého stařičkého doposud nevydaného videa „Just Like a Movie“. Byla natočena v roce 1984 a Michael Stipe v ní vystupuje coby potulný kytarista, který si na kolejích brnká a prozpěvuje píseň Lou Reeda Pale Blue Eyes. Ke zhlédnutí na odkazu dole.
Lou Reed
Viz dále: www.youtube.com/watch?v=JVrp... Zdroj: Masmédia grafika Žádné komentáře
grafika  REMFest 2013 očima Želváka 30. 7. 2013 přidal zelvak
V režii, produkci, aranžmá i šikovných prstech Drabajse, Kveeho a Petra vznikl památného dne 13. 7. 2013 po tříleté odmlce třetí REMFest, kdy si skalní české fanouškovstvo připomnělo, jaký zločin to pánové Buck, Mills a Stipe udělali, že s tím praštili a nechali po sobě ladem tolik skvělé muziky.

Naši hostitelé tradičně překvapili a jako kulisu nám vybrali příjemnou pražskou kavárnu Cukrkandl. Spolu s Liborem, s nímž při příchodech na REMFesty býváme telepaticky propojeni, vstupujeme a nacházíme kapelu. Želvák se celý večer napájí neředěnými zelenými čaji, proto není divu, že vypadá tak, že část účastníků se s ním musí seznamovat znovu. Večer s námi prožívá i Zuzka s Lenkou, ženy to nebezpečné, neboť zažily i minulou akci a mohou tedy porovnávat! Dále večer doplňuje Honza se svým mazlíkem Rickenbackerem z Ameriky, jehož si může několik vyvolených pochovat v náručí a s jehož pomocí je na konci přidáno několik vypalovaček, a také kamarádi muzikantů, jejichž jména jsem poztrácel. Nepočítám misomusy z rozvojových zemí, kteří k nám zabloudili, poněvadž hledali kuřárnu.

Vystupující nám to ukázali z pohodlí pohovky, na rozdíl od minula tedy obloukem spíše v akustickém hávu, pod dohledem golfového Bertise Downse z rohu. Výborné Filipovy plakáty, ležící na stole, nám v útržcích textů pouze naznačily hrané skladby – převahu měly pecky z osmdesátých let, se zjevnou slabostí pro desku Fables of the Reconstruction, což jsem já osobně velmi vítal. Zazněly i některé z úplně prvního sezení – v Cuyahoze se už Kvee „nesral Petrovi do sóla“ (citováno: Petr Bláha, Praha, 2009) a melancholická I'll Take the Rain zase potěšila Želváka, který div že neplakal (do neředěného zeleného čaje). Správný fanoušek se nesmí omezovat na albové písně, a tak jeho srdce rozhodně potěšila Fretless, A Month of Saturdays nebo předělávka Love Is All Around s Petrem coby hlavním hlasem tak, jak si s ní hráli R.E.M.

Uskupení mužů, „stojících či sedících za úspěšnými bočními projekty“, mě opět mile překvapilo. Hrálo jim to skvěle, zdálo se mi, že Filipův hlas je oproti minule čistší a vypracovanější, Kvee fungoval dobře jako mluvčí, skoro frontman kapely, kterýžto jeho vloh jsem si předtím nevšiml, a Petr se odhodlal k dočasnému ovládnutí mikrofonu. Jako blesk z nebe působil v závěru Rickenbacker v rukou Honzy – bude příště angažován? V násilím vynucených přídavcích se trochu množily chyby, ale o to větší byla legrace!

Tvrdě vyvedeni pěstmi pana majitele, pokračovali jsme ve ztenčujícím se počtu ještě do Restaurace Retro, kde jsme poklábosili a prostřídali několik rukou při přepravě Petrova komba.

Takže díky moc za všechno, kluci i spolufanoušci! Snad příště Libor najde v Praze ubytko, já nebudu mít další den pohotovost, secvičíte ještě víc písní a hlavně na to nebudeme muset čekat moc dlouho! ;)

Audio, obrazová a grafická dokumentace již nyní od Drabajse v příslušné sekci a fóru, na video zatím čekáme.
4 monstra
Zdroj: Been there, done that! grafika 18 komentářů
grafika  Přij(e)ďte všichni na REMFest 2013! 4. 7. 2013 přidal drabajs
Haló, haló! REMFest je opět tady!

Po tříleté odmlce se uskuteční setkání fanoušků R.E.M., tentokrát v zadních prostorách pěkné kavárny Cukrkandl (Husitská 15, Praha 3).
Těšit se můžete na své „staré známé“ a také na speciální akustické, živé vystoupení REMFest Bandu v již tradičním složení:

Drabajs – zpěv, perkuse
kvee – akustická kytara
Petr – basová kytara

Posezení a přátelský pokec s fanoušky začne od 16 hodin, na koncert se můžete těšit od 18 hodin.

Prosíme, pozvěte všechny své kamarády, ať dorazíte v hojném počtu!
Svou účast můžete potvrdit také na Facebooku (viz odkaz pod novinkou)

Nenechte si ujít „akci roku“! Těšíme se na Vás.
Plakát akce – REMFest 2013
Viz dále: https://www.facebook.com/eve... grafika 8 komentářů
grafika  Vyšumovaný obrázek – R.E.M. na farmě 1984 12. 6. 2013 přidal zelvak
Členové R.E.M. procházející se zelení jedné zahrady – to je jádro dnes, nebál bych se říci, již kultovního videa Left of Reckoning z počátků kariéry skupiny. Farma R. A. Millera u Gainesville.

Snímek právě z této příležitosti nám nyní přinášejí šumující z REMHQ. K vidění i zde ve fotkách.
R.E.M. na farmě
Zdroj: remhq.com grafika Žádné komentáře
grafika  Peter Buck se potřetí oženil a vydává nový singl 12. 6. 2013 přidal Petr
Prvního června 2013 si kytarista Peter Buck vzal svou přítelkyni Chloe za manželku. Svatba se uskutečnila v Portlandu a zúčastnili se jí i přátelé a bývalí spoluhráči z R.E.M. – Mike, Michael a Bill. Po svatbě se v rámci oslav uskutečnil i malý koncert pro pozvané hosty. Ovšem jak členové R.E.M. slíbili, úplný reunion se neuskutečnil. Na pódiu se setkali Mike, Bill a Peter při (Don't Go Back To) Rockville, Near Wild Heaven a Supermanovi (záznam této písně koluje na internetu). Michael se zapojil až při výstupu Josepha Arthura I Miss the Zoo.

Za všechny fanoušky v ČR přejeme Peterovi a Chloe hodně štěstí a ať jim vztah vydrží.


16. června vyjde Peterův nový 7″ singl You Must Fight on the Planet of Apes/The Monkey Speaks His Mind a reedice prvního vlastního alba z minulého roku. (Ovšem bez hudební koláže L.V.M.F.)
Zdroj: murmurs.com grafika 2 komentáře
grafika  Den R.E.M. 2013. A year has come and gone… 28. 4. 2013 přidal zelvak
. Odplouvání
Zdroj: Kalendář grafika Žádné komentáře
grafika  Další nález – loučení s IRS, konec jedné éry 14. 4. 2013 přidal zelvak
Pokud se chcete podívat, jak se R.E.M. v půli roku 1988 loučili s předchozí gramofirmou IRS Records, uvítáte další žhavý exponát ze sbírky týmu skupiny. Uvádí se, že tento vzkaz poslali po přechodu k Warnerům R.E.M. do kanceláří IRS, kde si ho prý vyvěsili. Najdete jej mj. ve fotkách, v pokusu o překlad:

„Všem našim přátelům v IRS Records:

S vaší pomocí jsme dosáhli mnoha cílů, ať už uměleckých, osobních či profesních. Jsme hrdi, že jsme s vámi mohli spolupracovat, a doufáme, že ač se některé věci v příštích letech změní, jiné přetrvají, včetně pout přátelství a náklonnosti, která všichni sdílíme.“
Konec jedné éry
Viz dále: remhq.com/news_story.php?id=... Zdroj: remhq.com grafika Žádné komentáře
grafika  Výhled na Out of Time Deluxe – rozhovor se Stipem 1. 4. 2013 přidal zelvak
Zajímavý rozhovor se uskutečnil mezi šéfredaktorem časopisu Uncut Allanem Jonesem a Michaelem Stipem, u něhož navíc víme, že R.E.M. patří k jeho nyní nepříliš často zmiňovaným projektům.

Dle zajetých pravidel by příští rok touto dobou měla vyjít bonusová edice slavného Out of Time z roku 1991. Protože na rozdíl od předešlých alb v deluxe vydání nenásledovala po vydání tohoto alba koncertní šňůra, je jasné, že druhé CD nemůže být řešeno záznamem koncertu jako u jeho předchůdců. Tvůrci ve spolupráci s Bertisem Downsem a také Kate Pierson ze skupiny The B-52's tedy chystají návrat do období práce na desce. Poodhalí se zde mimo jiné zákulisí přechodu R.E.M. od částečně nezávislého alba Green k pravidlům „velkého labelu“, což se projevovalo ve tvorbě i atmosféře v kapele.

Přestože, jak zdůrazňuje Michael, je tracklist zatím pracovní a určitě dozná změn, můžeme se těšit na dosud neslýchané a utajované věci. Objeví se další 2 skladby, které natočili R.E.M. právě s Kate Pierson, ale na albu musely ustoupit Shiny Happy People a Me in Honey. Skladba Boomerang, která dle Michaela „uzavírala triptych Finest Worksong – Turn You Inside‑Out – Boomerang“ a byla určená pro původní, protiválečnou koncepci alba (kterou Warneři zatrhli), stejně jako Startgame, kterou složil celou Bill Berry jako reakci na (téměř výhradně) Michaelovu Endgame, narušují atmosféru alba, proto byly dodnes nezveřejněny. Obsaženy jsou i alternativní verze na desce vydaných skladeb (s tehdejším spolupracovníkem Peterem Holsapplem) a živé nahrávky. Klenotem pravděpodobně bude píseň Fiction, která byla složena vlastně jako jakýsi „dovětek“ ke Country Feedback (navazuje na totéž sezení) a po rozhodnutí album nepojmenovat právě Fiction, což byl původní záměr, byla z tracklistu odebrána. Již teď se máme na co těšit!

Prozrazený skleznam:

1) Startgame (Berry/Stipe) (Bill Berry on vocals/„rap“)
2) Texarkana (Berry/Buck/Mills/Stipe) (live, Stipe and Holsapple on vocals)
3) Losing My Religion (Berry/Buck/Mills/Stipe) (fuzz bass mix)
4) Boomerang (Berry/Buck/Mills/Stipe)
5) That's It (Berry/Buck/Mills/Stipe) (feat. Kate Pierson)
6) Half a World Away (Berry/Buck/Mills/Stipe) (live acoustic, feat. Kate Pierson)
7) Down There in Athens (Berry/Buck/Mills/Stipe/Pierson) (feat. Kate Pierson)
8) Low (Berry/Buck/Mills/Stipe) (Lengthy Club Mix)
9) Near Wild Heaven (Berry/Buck/Mills/Stipe) (live R'n'R version)
10) Fiction (Berry/Buck/Mills/Stipe)
11) Endgame (Berry/Buck/Mills/Stipe) (acoustic)
Zdroj: ootdeluxe.com grafika 2 komentáře
grafika  Green deluxe v prodeji od 14. 5. 2013 6. 3. 2013 přidal Petr
Je již tradicí, že se alba R.E.M. po 25 letech dočkávají luxusních reedicí. Nejinak tomu je u alba Green z roku 1988. 14. 5. 2013 se do prodeje dostane krabička s původním, nově zremastrovaným albem, bonusovým diskem, pohlednicemi, bookletem s esejí a plakátem. Pro milovníky starých časů vyjde deska i na 180gramovém vinylovém disku. Bonusový disk je stejně jako na reedici desek Murmur, Reckoning a Document zaplněn koncertním záznamem. Tracklist disku je následující:
1. Stand
2. The One I Love
3. Turn You Inside‑Out
4. Belong
5. Exhuming McCarthy
6. Good Advices
7. Orange Crush
8. Cuyahoga
9. These Days
10. World Leader Pretend
11. I Believe
12. Get Up
13. Life and How to Live It
14. It's the End of the World as We Know It (And I Feel Fine)
15. Pop Song 89
16. Fall on Me
17. You Are the Everything
18. Begin the Begin
19. Low
20. Finest Worksong
21. Perfect Circle

Záznam byl pořízen 10. 11. 1989 v Greensboro a jedná se o jeden z koncertů, které byly zaznamenány pro Tourfilm.

Zároveň bude v rámci Record Store Day uvolněno do prodeje 2 500 kusů Live in Greensboro EP, které bude obsahovat 5 písní vystřižených z deluxe edice:
1. So. Central Rain (I'm Sorry)
2. Feeling Gravitys Pull
3. Strange
4. King of Birds
5. I Remember California

I tak nebudou z kompletního koncertu zveřejněny záznamy těchto písní: Harpers, Dark Globe, After Hours.
Zdroj: www.remhq.com grafika 5 komentářů
grafika  První komplexní biografie R.E.M. v prodeji 6. 3. 2013 přidal Petr
11. března vyjde na anglickém trhu kniha „Perfect Circle“ autora Tonyho Fletchera, která popisuje historii kapely R.E.M. od jejího vzniku až do roku 2011, kdy Mike, Michael a Peter ohlásili konec spolupráce. Samotná historie knihy je také zajímavá, jelikož poprvé vyšla na konci 80. let jako „Remarks“, podruhé po vydání alba Reveal jako „Remarks Remade“. Tony Fletcher doplnil nejen nové kapitoly o letech 2002–2011, ale upraveny jsou i starší části knihy. Čtenář se může těšit na 480 stránek textu.
grafika Žádné komentáře
grafika  Near Wild Heaven v Todos Santos 1. 2. 2013 přidal zelvak
Zajímavost přineslo jedno z vystoupení na hudebním festivalu v Todos Santos.

Mike Mills si zde, doprovázen Peterem Buckem a Benem Gibbardem (skupiny Death Cab for Cutie, The Postal Service), „střihl“ roli frontmana při předvádění klasiky R.E.M. Near Wild Heaven. Video, na které vede obsah níže, nás tak může seznámit s tím, jak se Mike, zvyklý mít v rukou většinou basovou kytaru nebo zpívat zpoza klaviatury, s touto úlohou vypořádal.
Near Wild Heaven
Viz dále: vimeo.com/58320377 Zdroj: remhq.com grafika Žádné komentáře
grafika  Výkop do roku 2013 – Todos Santos a konec světa 12. 1. 2013 přidal zelvak
Nyní, téměř po měsíci, snad již můžeme vydechnout a uvolnit se – 21. 12. 2012 Mayové a jejich odkaz nepřinesli konec našich dní. Lidé na REMHQ originálně zareagovali připomínkou pětadvacetiletého výročí slavného singlu R.E.M. It's the End of the World as We Know It (And I Feel Fine).

Peter Buck zaštiťuje v mexickém státu Baja California Sur další ročník hudebního festivalu v městečku Todos Santos, mezi lákadla patří například Robyn Hitchcock & the Venus 3 a The Minus 5. Slavnost proběhne mezi 10. a 26. lednem 2013.
Todos Santos
Viz dále: www.remhq.com Zdroj: remhq.com grafika Žádné komentáře
grafikaremtym = ŽelRem v. 4.0 grafikavytvořil Želvák grafikado provozu uvedeno 14. 9. 2008grafikapodporuje IE, Mozilla, Opera grafikaHTML validní grafika